вівторок, 2 лютого 2016 р.

Міні-EdCamp Krasnopavlivka 2015 у Краснопавлівському ліцеї 12.12.201512 грудня на базі Краснопавлівського багатопрофільного ліцею відбувся грандіозний захід – EdCamp Краснопавлівка 2015 міні-(не)конференція під девізом «Ми будуємо спільноту відповідального вчительства».
Трохи історії.  Рух EdCamp започаткований у 2010 році едукаторами з Філадельфії (США). На сьогодні цей рух за своєю значимістю посідає шосте місце у світі. Україна 24-та країна, яка приєдналася до міжнародної спільноти (не)конференцій EdCamp. Харків став центром проведення EdCamp в Україні. Подія відбулася 23-24 червня 2015 року і набула національного значення. Після цього пройшли конкурси грантів на можливість проведення міні-(не)конференцій у своїх навчальних закладах. Як виявилося, участь у конкурсі взяли 25 навчальних закладів з усіх куточків України, лише 11-ти пощастило, серед них і наш ліцей. Міні-(не)конференції протягом 2015 – 2016 року пройдуть у Мечищеві, Дніпропетровську, Херсоні, Костянтинівці, Одесі, Львові, Луцьку, Кіровограді, Запоріжжі, Черкасах, а 8-9 квітня 2016 року пройде друга  (не)конференція EdCamp Ukraine в місті Харкові. Зазначимо, що (не)конференції проходять під патронатом директора Інституту модернізації освіти Вяткіної Н.Б, директора Департаменту науки і освіти Харківської ОДА Бабічева А.В., за підтримки Відділу преси, освіти і культури Посольства США в Україні.
Як же проходив цей захід у Краснопавлівському ліцеї, що чекало учасників і учасниць, гостей, які приїхали до нас із навчальних закладів та міських і районних відділів освіти Барвінківського, Лозівського , Первомайського районів, міст Лозової і Первомайська? Із 8 до 10 години ранку –  реєстрація, заповнення паспортів участі, сніданок. Кожен і кожна отримав пакет Google  з яскраво оформленою програмою міні-EdCamp (до речі, це спонсорський дарунок Лозівської типографії), книгами і подарунковими сертифікатами на участь у вебінарах і перегляд відеозапису одного із вебінарів від видавничої групи «Основа» та консалтингового центру «Перспектива», з усім необхідним для роботи на EdCamp.
  Захід розпочався о 10 годині.  Пісня «Квітка-душа» у виконанні вчителів та учнів ліцею, стала добрим, ліричним початком. Ведучі Тетяна Чуйко, Марія Чурилова, Галина Загорулько познайомили з програмою, поінформували  присутніх про те, що учасники й учасниці міні-(не)конференції викладають усі можливі предмети більше, ніж у двадцяти школах регіону, їхній загальний педагогічний стаж складає 1337 років і всі виявили готовність до співпраці.  Слово бере директор ліцею Юлія Карпека, фандрейзинговий геній заходу. З привітанням виступили Андрій Шевченко, заступник голови Лозівської районної державної адміністрації, Олег Інденко, заступник Лозівського міського голови, Володимир Музика, начальник Управління освіти, молоді і спорту Лозівської районної державної адміністрації. Присутні не лише подивилися відеозвернення організаторів EdCamp Ukraine Олександра Елькіна та Марини Пащенко, а й зустрілися з ними безпосередньо.

Психологічний міні-тренінг провела практичний психолог ліцею Людмила Скорик, а «Коучинг – рух в освіті; від усвідомлення себе до власної відповідальності і впевнених дій» (у рамках проекту «Успішний учитель») – Наталія Чуприна, тренер, сертифікований коуч, фасилітатор з міста Києва. Метод консалтингу і тренінгу допоміг кожному учаснику налаштуватися на усвідомлення власної відповідальності, сфокусуватися на досягненні чітко визначених цілей замість загального розвитку. Дійство супроводжувалося скрайбінгом від Ірини Штибіної, учителя образотворчого мистецтва ліцею.
Потім у форматі Speed Geeking відбулося знайомство з експертами й експертками, які прибули до нас із Києва, Харкова, Лозової, Надеждівки і Краснопавлівки – це Галина Дегтярьова, завідувач кафедри методики навчання мов і літератури ХАНО, кандидат педагогічних наук, учасник EdCamp 2015,        м. Харків (тема «Сучасні підходи до навчання: школа нового типу – яка вона?
(доповідь з обговоренням), Наталія Чуприна, консультант з питань розвитку навчальних закладів і педагогічного персоналу, член Громадської Ради при Міністерстві освіти і науки України м. Київ (тема «Методи фасилітації в роботі навчального закладу. Метод сфокусованої бесіди» (майстер-клас), Оксана Кочерга, вчитель НВК  № 10 м. Лозової, психолог вищої кваліфікаційної категорії, психолог-методист (тема «Гендер і школа: про те, як можна піднести або скалічити дитину» (тренінг), Світлана Руденко, Державний університет харчування та торгівлі, кандидат філологічних наук, професор кафедри суспільних та гуманітарних дисциплін, викладач ораторського мистецтва м.Харків (тема «Розвиваємо мовлення дітей епохи Інтернету: спілкуємося не тільки смайликами» (майстер-клас), Олександр Елькін, натхненник EdCamp Ukraine 2015, співзасновник «П@Ель: освітні продюсери та технологічні гурмани», кандидат технічних наук, Марина Пащенко, експертка в побудові спільноти EdCamp Ukraine 2015, співзасновниця «П@Ель: освітні продюсери та технологічні гурмани» м. Харків  (тема «НеоЭтикет: лучшие рецепты цифрового этикета» (майстер-клас), Ольга Тарасова, бібліотекар Лозівської юнацької бібліотеки, письменниця, дипломант  Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» 2015  у номінації «Кіносценарій для дітей», м. Лозова  (тема «Як розповідати дітям про літературу  й  мистецтво?» (Зустріч з дитячою письменницею у розрізі літератури різного краю), Наталія Ушакова, психолог-дифектолог, учасник EdCamp 2015, м. Харків  (тема «Сенсорна інтеграція в діалозі з навчальним закладом» (доповідь з обговоренням), Ганна Алхімова, вчитель трудового
навчання Краснопавлівського БПЛ, І кваліфікаційна категорія, Відмінник освіти України, сел. Краснопавлівка (тема «Скрапбукінг і кардмейкінг – створюємо листівку ручної роботи» (майстер-клас), Людмила Водолаженко
, директор Районного комунального закладу «Краснопавлівський краєзнавчий музей», сел. Краснопавлівка (тема «Музей: від сьогодення до минулого – виховуємо патріотів» (занурення в епоху), Наталія Харибіна, вчитель української мови та літератури Надеждівського НВК, вища кваліфікаційна категорія, старший учитель, учитель-методист; Костянтин Харибін, учитель математики, фізики та інформатики, вища кваліфікаційна категорія, старший учитель, с. Надеждівка (тема «Медіапродукт + креатив = життєтворчість і позитив!» (методичний майданчик).
У вестибюлі ліцею розміщена книжкова виставка поетичної групи «Лігос», а також проходив ярмарок від видавничої групи «Основа».
Кожний із учасників і учасниць заходу міг відвідати кілька локацій (за своїм бажанням), поспілкуватися з колегами в неофіційній обстановці за чашкою кави чи чаю, висловити власні погляди на питання освіти й виховання підростаючого покоління, знайти однодумців серед учительської спільноти. Крім того, кожен і кожна могли взяти участь в учительській  паралелі, тобто провести свою локацію. І бажаючі були! Це Тетяна Кобиш (с. Перемога) з темою «Використання фрейм-блоків на уроках української лутератури», Алеся Чечикова (сел. Панютине) з темою «Застосування елементів медіаосвіти на уроках для розвитку критичного мислення», Тетяна Кривопуск (сел. Краснопавлівка) – «Поетичне кафе «Послушайте меня», Оксана Євстратьєва (сел. Краснопавлівка) – «Взаємодія дошкільного підрозділу з освітніми закладами з питань наступності», Тетяна Черкашина (м. Первомайськ) – «Національно-патріотичне виховання». У цей час в онлайн-режимі проводив локацію Сергій Величко (м. Харків, видавнича група «Основа») з питання «Проведення сучасного уроку з використанням електронної презентації», після якої учасники й учасниці отримали сертифікати.
У кінці кожен і кожна могли висловити свої побажання, пропозиції у форматі «Вільного мікрофону»
Питання, висвітлені на (не)конференції, були цікавими, потрібними й актуальними, особливо в час  реформування освіти. У цілому формат заходу, що підпорядковувався принципам EdCamp (безкоштовність, незалежність, вільна ініціатива, програма визначалася в день проведення, кожний і кожна міг стати спікером, закон «про дві ноги») засвідчив готовність учительства регіону до змін, глобальних зрушень в освітньому просторі. Про це свідчать відгуки учасників і учасниць.
 «Міні-ЕdСamp Краснопавлівка разом з енергійною координаторкою Тетяною Чуйко, яка зі своєю командою передала дух і надихнула цією ідеєю весь ліцей, заслуговують на увагу й пошану. Відповідальні освітяни, які прагнуть змін, є. І нас, всіх спікерів і учасників, разом з Олександром Елькіним та Мариною Пащенко, організаторами та натхненниками цього руху, це надихає на подальші дії і впевнені кроки. Краснопавлівський багатопрофільний ліцей –  ви супермолодці! Так тримати! Дякую, що доля залучила мене до цього руху, бо саме розвиток навчальних закладів і педагогічного персоналу – питання, якими я опікуюся як консультант в Міністерстві освіти і науки України!»  – Наталія Чуприна.
«Мене надзвичайно вразила креативність цих людей!!! Ви тільки гляньте на цю завісу на сцені!!! Це ж збільшена "наживо" заставка міні-едкемпів на сайті й у ФБ! Ось як відбувався міні-едкемп у Краснопавлівці. А більше про це почуємо на Другій національній (не)конференції EdCamp Ukraine 8-9 квітня 2016 року. P.S. Дорога, Тетяно Чуйко, обіймаю Вас і прошу обійняти від мене всю вашу чудову команду!» – Олена Малахова, директорка Гендерного центру ХНПУ ім. Г. Сковороди, кандидат філологічних наук.
«Вітаємо Тетяну Чуйко і її команду! 12 грудня 2015 року у Краснопавлівці відбувся другий міні-EdCamp. Представники і представниці більше 20 шкіл, а також експертного кола – загалом більше ста людей – працювали впродовж цілого дня за надзвичайно цікавою програмою «Особливості школи нового типу». Чекаємо на захоплюючі сюжети про надзвичайну подію в ефірі ТРК Лозівського і Первомайського районів! Вражаюче й надихаюче! Щира вдячність і побажання величезних успіхів!»     Юлія Манохіна, відповідальна за піар сайту EdCamp Ukraine
«Учасники й учасниці, відгукуючись про захід, говорять, що ніби побували в іншому вимірі. А це дійсно означає, що команді в Краснопавлівці вдалося перенести часточку великого EdCamp у маленький простір міні-(не)конференції!!! Приєднуємося до слів Тетяни Чуйко, яка сказала: "Це було ЧУДО ПІД НАЗВОЮ #EdCampUkraine!"  – Марина Пащенко.
Учасниці й учасники в підсумковій оціночній анкеті, відповідаючи на питання «Будь ласка, поділіться з нами трьома основними висновками, яких Ви дійшли після участі в міні-(не)конференції в Краснопавлівці», написали: «Тепла атмосфера, приємні зустрічі, нові форми роботи, слова-терміни; треба відстоювати власну думку, бути більш творчим, праця над собою – запорука успіху; в освіті мають проводитися реформи, є потреба у проведенні (не)конференцій; ставити цілі перед собою і досягати мети; займатися самоосвітою; корисним було спілкування, обмін досвідом, зустрічі з досвідченими колегами; спілкування радує й об’єднує;  корисність проведення заходу у надзвичайному новітньому форматі викликало бажання працювати по-новому; віра в себе й у свої сили; спробуй – і ти отримаєш результат; не існує нічого неможливого; в єдності – сила; виявляється, що я багато чого не знаю; сподобалася форма організації, можливість вибору теми виступів; різноманітність тем, форм донесення інформації, доступність; вчитель – це особистість, яка повинна змінити життя; можливості навчання і виховання безмежні; можна пишатися, що в Україні є висококваліфіковані спеціалісти; робота в локаціях, вільне волевиявлення» тощо.
На питання, «Які з компонентів програми Ви вважаєте найбільш важливими та корисними особисто для себе і чому», отримали відповіді: «майстер-класи – є можливість визначити проблеми в учительській діяльності та знайти шляхи їх вирішення, незалежність, комфортність під час обміну досвідом; майстер-клас «НеоЕтикет…» – дізналася дещо нове, тепер буду застосовувати у своїй діяльності; можливість вибору з десяти локацій; тренінг; робота на учительській паралелі; ораторське мистецтво; національно-патріотичне виховання; залучення дітей до читання, розуміння літератури й мистецтва; бесіда з обговоренням про школу нового типу;  виготовлення листівки власної роботи; гендерні питання, навчання й виховання дітей з певними вадами; спілкування не тільки смайликами; майстер-клас в онлайн-режимі; демократичність, професійне зростання, вільна ініціатива; можливість одразу отримати компетентні відповіді на запитання, що виникають.
Лише одне зауваження чи скоріше побажання: локації повинні бути довшими! Та формат EdCamp передбачає саме такий їх обсяг. Тобто кожна локація, підняте питання чи посил до вирішення проблем знайшли свого відповідального слухача, активного учасника.
Через газету хочеться висловити подяку всім тим, хто допомагав нам  і морально й матеріально у проведенні EdCamp Краснопавлівка, хто став нашим надійним партнером. Це директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації Анатолій Бабічев, ректор Академії неперервної освіти Любов Покроєва, Відділ преси, освіти й культури посольства США в Україні, Лозівський міський голова Сергій Зеленський, голова Лозівської районної державної адміністрації Сергій Красноперов, голова Лозівської районної ради Володимир Лаптєв, начальник управління освіти, молоді та спорту Лозівської районної державної Володимир Музика, завідувач методичного кабінету управління освіти, молоді та спорту Лозівської районної державної Наталія Охрончук, співзасновниця ПОСП «Гарант», депутат Харківської обласної ради Лариса Орлова, голова  Краснопавлівської селищної ради  Надія Сухих та секретар  Світлана Шевченко, директор  Краснопавлівського НВК Лариса Васюта компанія «П@ель» освітні продюсери та технологічні гурмани EdCamp, «Крона»,  Лозівська друкарня, газета «Голос Лозівщини», районна ТРК, ТРК «Сігма», «Вектор», ПОСП «Гарант», видавнича група «Основа», фірма «Рома» та ТРК «Надія» м. Первомайська, агрофірма «Яковлівка», приватні підприємства «Парус», «Автограф», «Давидов» м. Лозової, «Епіцентр» м. Харкова, «Євтушенко», «Прищепа», «Коритнікова», «Давискиба», «Камушадзе», «Колісник», «Єрмолаєва», «Лійченко» сел. Краснопавлівка.
Захід робили: адміністрація, волонтери, обслуговували техпрацівники, робітники їдальні та безпосередньо Сергій Скорик (консультант з технічного забезпечення), Ірина Горбунова (контактерка з третім сектором), Людмила Олешко (потужний PR та просунення), Марія Чурилова (гуру логістики), Галина Загорулько (контент-дока та координатора волонтеріата), Тетяна Чуйко (координаторка) і весь педагогічний колектив Краснопавлівського багатопрофільного ліцею на чолі з директором, фандрейзинговим генієм Юлією  Карпекою.

Учасники й учасниці міні-(не)конференції прибули  не з пустими руками – кожен приніс  іграшку чи книгу, гру, канцтовари – це дарунок для дітей  будинку сімейного типу Вишників сел. Краснопавлівка та для дітей багатодітної  родини Земенко  м. Первомайська.
Кількома днями пізніше Галина Загорулько написала на своїй сторінці у фейсбуці: «Уже стало історією свято міні-(не)конференція EdCamp Krasnopavlivka 2015! Хочеться подякувати всім гостям, партнерам, учасникам і, звичайно, тим, хто робив EdCamp Krasnopavlivka 2015, за неймовірну атмосферу добра, демократичності, дотримання принципів EdCamp! Ми – МОЛОДЦІ!»
Так, ми молодці. Ми це зробили! Організатори EdCamp в Україні поставили дружній команді ліцею 12 балів!
 Друзі, однодумці, відповідальна вчительська спільното, дякуємо за підтримку, добрі слова, за розуміння, проникнення ідеями (не)конференції. Початок є – продовження обов’язково буде! До нових зустрічей на хвилях EdCamp Ukrain 2016.

Немає коментарів:

Дописати коментар